John Kegreisz @ Dikker dan water
Johns werk kent twee bijzondere periodes waarin brieven en schilderijen samenkomen. Zijn vroege schilderijen bestaan uit kleurrijke abstracte vormen die als puzzelstukjes in elkaar vallen, een weerspiegeling van het plezier dat hij vond tijdens lessen kleurenleer.
Na het overlijden van zijn moeder in 1992 verandert zijn werk ingrijpend. John schrijft een afscheidsbrief aan haar, hoewel hij nooit heeft leren lezen of schrijven. De begeleiders moedigen hem aan om de brief op doek te zetten. Zo ontstaan schilderijen vol letterreeksen, woorden en zinnen die zijn gevoelens uitdrukken. Naarmate de tijd verstrijkt, vervormen de letters tot abstracte patronen en uiteindelijk tot eentjes en nullen – een intieme en ontroerende visuele ode aan zijn moeder.
Over de tentoonstelling Dikker dan water
In deze tentoonstelling belichten we ‘familie’, en alles wat daarbij komt kijken in artistieke vorm: de vreugde, de tragiek en het gemis. Want familie is altijd een deel van ons, dikker dan water — zelfs als de band breekt.
In de tentoonstelling is naast het werk van Efrat, werk te zien van Siu Lin Ho, Kitty van Straaten, Paulus de Groot, Saskia Westerhof, Nicky van der Hoeven, Anuja Hoogstad, Johanneke van Nus en Remco Roggeveen.
Kom je kijken?
Wij zijn van 23 t/m 5 januari gesloten ivm de kerstperiode. Daarvoor en daarna ben je van harte welkom!
Zie hier onder een brief van Kegreisz aan zijn moeder in de hemel